Solis S5-GR1P1.5K-M (Solis S5-GR1P1.5K-M) (1,5 kWn)
https://pnp.energy/web/image/product.template/2636/image_1920?unique=9b170d9
Plug & Play Energy
S5-GR1P1.5K-M (1.5kWn)
Solis S5-GR1P1.5K-M (1.5 kW) Maximum input voltage: 600 V Maximum input current: 12.5 A Number of MPPTs/Number of inputs: 1/1 97.3% maximum efficiency Integrated AFCI (DC arc fault circuit protection) 5 years warranty extendable to 20 years Inverter power: 1.5kWn
Solis1.5kWnRef. P&P0058
Not Available For Sale
  • Power (Wn)
  • singlephase/threephase
  • Function
  • Nº of MPPTs
  • MPPT voltage range (V)
  • Marca
  • warranty
This combination does not exist.
Power (Wn): 1,5 K
singlephase/threephase: Monofásica
Function: No híbrido
Nº of MPPTs: 1
MPPT voltage range (V): 50-500
Marca: Solis
warranty: 5 años
Plug & Play Energy
S5-GR1P1.5K-M (1.5kWn)