Solis-S5-3P12K-DC (S5-3P12K-DC) (12 kWn)
https://pnp.energy/web/image/product.template/2229/image_1920?unique=527e7ca
Plug & Play Energy
S5-3P12K-DC
Solis-S5-3P12K-DC (12 kW - 2 MPPT) 1000V three-phase inverter It has a maximum input current of 22A Protection against surges, short circuits, output overcurrent and reverse polarity DC Standard 5-year warranty extendable up to 20 years Inverter power: 12kWn
Solis12kWnRef. P&P0036
Not Available For Sale
  • Power (Wn)
  • singlephase/threephase
  • Function
  • Nº of MPPTs
  • MPPT voltage range (V)
  • Marca
  • warranty
  • Número de strings FV
This combination does not exist.
Power (Wn): 12 K
singlephase/threephase: Trifásico
Function: No híbrido
Nº of MPPTs: 2/2
MPPT voltage range (V): 160-850
Marca: Solis
warranty: 5 años
Número de strings FV: 2
Plug & Play Energy
S5-3P12K-DC